Pražské MS v ledním hokeji (1933) | Foto: autor neznámý, Archivní a programové fondy Českého rozhlasu
Českoslovenští, respektive čeští hokejisté vybojovali na světových šampionátech celkem 47 medailí. Tu vůbec první hned na premiérové mistrovství světa v roce 1920. Konal se v rámci olympijských her v Ledovém paláci v belgických Antverpách. „Bylo tam docela úzké kluziště, které mělo jen osmnáct metrů. Bylo i krátké, což vyhovovalo spíš Kanadě. Dřív se hrály i dva poločasy po dvaceti minutách a sedm hráčů. Byl tam tzv. „záložník“,“ popisuje historik František Kolář.
Petr Kadeřábek
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12
-
Pod deset kilometrů neběhám, to mi přijde škoda špinit věci, usmívá se ultramaratonec Brunner
Host Radiožurnálu