Pražské MS v ledním hokeji (1933) | Foto: autor neznámý, Archivní a programové fondy Českého rozhlasu
Co vedlo k výstavbě prvního zimního stadionu s umělým chlazením? Na Štvanici se stavba kvůli hospodářské krizi protáhla, přesto byl na podzim roku 1932 stadion slavnostně otevřen. O tři měsíce později se v Československu hrálo první mistrovství světa. Šampionát vidělo přímo v hledišti přes sto tisíc fanoušků. Jak čeští hokejisté uspěli? Poslechněte si v dalším pokračování seriálu Radiožurnálu Sport.
Petr Kadeřábek
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu Sport
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Konec trenéra Kováče v Liberci je nefér. Nechápu, že po plácání po zádech přišel šok, říká Horváth
Desítka Pavla Horvátha
-
Jirkal: Hlavní bolest vidím v přechodové fázi do útoku. V ofenzivě je to tak trochu chaos
Desítka Pavla Horvátha
-
Sergio Ramos mi zlomil nos a Mané si ze mě udělal trhací kalendář, vzpomíná na Ligu mistrů Havel
Desítka Pavla Horvátha
-
Horváth: Japonští fanoušci převálcovali Nizozemce a měli velký podíl na tom, že jejich tým urval bod
Desítka Pavla Horvátha
-
Vejvoda: Byli jsme pořád v zápřahu a museli zapojovat mysl při aktivitách i mimo led. To nás hnalo
Čistá hra Martina Procházky