Důl ČSM | Foto: Zuzana Jarolímková, iROZHLAS.cz
Na Karvinsku se po téměř 250 letech zavřel poslední činný důl. O symbolickém vyvezení posledního vozíku mluví pracovníci i v hornických hospodách. Ve druhém díle seriálu Poslední fajront sdílí horníci své vzpomínky z hospody u Dolu Michal, který je národní kulturní památkou a muzeem v Ostravě. Poslední symbolický vozík s uhlím vyjede z podzemí Dolu ČSM ve středu.
Martin Knitl
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12