Těžba a zpracování černého uhlí (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková, iROZHLAS.cz
Těžba černého uhlí v Česku po téměř 250 letech skončila. Poslední hornická směna vyfárala z dolu ČSM na Karvinsku v noci na neděli a společnost OKD začala s jeho celkovou likvidací. Symbolický poslední vozík s uhlím vyjede na povrch ve středu. Na celý tento týden proto Český rozhlas Ostrava připravil seriál Poslední fajront. Hovořil s horníky, pamětníky, a zjišťoval také, jakou má hornictví budoucnost. První díl patří hlavně havířům.
Martin Knitl
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12