Antonín Dvořák s chotí Annou | Foto: Ing. Rachota, eSbírky – kulturní dědictví on-line,Národní muzeum - České muzeum hudby, CC BY 4.0, ©

Antonín Dvořák s chotí Annou | Foto: Ing. Rachota, eSbírky – kulturní dědictví on-line,Národní muzeum - České muzeum hudby, CC BY 4.0, ©

Tento týden to bude 130 let od premiéry Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka. Zkomponoval ji za svého působení v Americe coby ředitel Národní konzervatoře v New Yorku. Vydal se i na Středozápad za krajany a do dalších míst. Některá navštívíme v seriálu o stopách Antonína Dvořáka v Americe.
Pavel Novák

Všechny epizody

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu