Antonín Dvořák trávil léto 1893 ve Spillvillu | Foto: Pavel Novák, Český rozhlas
Brzy to bude 130 let, co v Carnegie Hall v New Yorku poprvé zazněla Devátá symfonie z Nového světa Antonína Dvořáka. Napsal ji v době svého působení na postu ředitele americké Národní konzervatoře. Letní prázdniny roku 1893 trávil Dvořák s rodinou v městečku Spillville ve státě Iowa a na americký středozápad se vydáme i my, samozřejmě oblíbeným vlakem Antonína Dvořáka.
Pavel Novák
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12
-
Pod deset kilometrů neběhám, to mi přijde škoda špinit věci, usmívá se ultramaratonec Brunner
Host Radiožurnálu