Stadion v Ďolíčku se prvního mistrovského titulu dočkal v roce 1983 | Foto: Filip Jandourek
Více než deset tisíc fanoušků mohlo 12. června 1983 už po předposledním ligovém kole děkovat hráčům po vítězství Bohemians nad Žilinou 4:1 za první mistrovský titul v klubové historii. Trochu paradoxem bylo, že ho nezískal nejslavnější hráč. „Bohužel mě se to nikdy nepodařilo, ale samozřejmě jsem klukům držel palce,“ přiznával Antonín Panenka. S odstupem času se odhalilo, že se v tehdejší době hodně upláceli rozhodčí, fanoušci Bohemians si ale radost z triumfu vzít nenechali.
Petr Tomášek
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu Sport
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Konec trenéra Kováče v Liberci je nefér. Nechápu, že po plácání po zádech přišel šok, říká Horváth
Desítka Pavla Horvátha
-
Jirkal: Hlavní bolest vidím v přechodové fázi do útoku. V ofenzivě je to tak trochu chaos
Desítka Pavla Horvátha
-
Sergio Ramos mi zlomil nos a Mané si ze mě udělal trhací kalendář, vzpomíná na Ligu mistrů Havel
Desítka Pavla Horvátha
-
Horváth: Japonští fanoušci převálcovali Nizozemce a měli velký podíl na tom, že jejich tým urval bod
Desítka Pavla Horvátha
-
Vejvoda: Byli jsme pořád v zápřahu a museli zapojovat mysl při aktivitách i mimo led. To nás hnalo
Čistá hra Martina Procházky