Albert Štěrba, lékař (Piráti) a Boris Šťastný, lékař, bývalý poslanec (Motoristé sobě) | Foto: Jiří Šeda
Velkým problémem je nedostatek lékařů. Praktici stárnou a často musí čekat, než je nahradí mladší kolegové a kolegyně. „Před několika lety jsme s ministrem školství Robertem Plagou připravili speciální program na financování lékařských fakult, kde se podařilo zacílit na navýšení kapacit zhruba o dvacet procent. Teď budou tito medici vycházet, takže budeme mít díky tomu více absolventů, kteří pak mohou jít do regionů,“ říká bývalý šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).
Tomáš Pancíř
Všechny epizody
Česko 2025
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12
-
Pod deset kilometrů neběhám, to mi přijde škoda špinit věci, usmívá se ultramaratonec Brunner
Host Radiožurnálu