Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) na konferenci k novým finačním šktrům | Foto: René Volfík, iROZHLAS.cz
Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS označil covid jako bod zlomu. „Od tohoto roku se začaly zvyšovat deficity státních rozpočtů. Přál bych si, aby 11. květen 2023 byl bodem obratu,“ říká. Vládní konsolidační balíček podle něj sníží schodek v příštím roce o 94,1 miliardy korun, v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Slova ministra financí komentuje analytička Českého rozhlasu Jana Klímová.
Tomáš Pancíř
Všechny epizody
Speciál
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Macinka je nejšikovnější ministr zahraničí a prezidentova žaloba je fatální chyba, říká Václav Klaus
Osobnost Plus
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Prokop primátorem? Je směšný, ale Babiš nikoho jiného nemá. Nacher to dělat nechce, říká komentátor
Vinohradská 12