Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl chystané změny, které by podle vlády měly zachránit veřejné finance | Foto: René Volfík, iROZHLAS.cz
Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS označil covid jako bod zlomu. „Od tohoto roku se začaly zvyšovat deficity státních rozpočtů. Přál bych si, aby 11. květen 2023 byl bodem obratu,“ říká. Vládní konsolidační balíček podle něj sníží schodek v příštím roce o 94,1 miliardy korun, v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Slova ministra financí komentuje analytička Českého rozhlasu Jana Klímová.
Všechny epizody
Speciál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12