21. srpen 1968 - Československý rozhlas | Foto: Archiv Karla Sedláčka
V srpnu 1968 se stal Zdeněk Svěrák společně s Miloněm Čepelkou v armádní redakci součástí sítě vysílačů. „O několik dnů později přišla zpráva, že o vysílání z vily armádní redakce okupanti vědí. Miloň byl určen, že tam zůstane až do půlnoci. Byl jsem pyšný a dojatý, protože jsem viděl, jak tento nehrdinský hrdina v bačkorách je statečný,“ vzpomíná Zdeněk Svěrák. V rozhlase vydržel Zdeněk Svěrák ještě rok. Po srpnu 1969 z něj on, Miloň Čepelka i Jiří Šebánek dobrovolně odešli.
Tomáš Maleček
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12