Funkci náčelníka Generálního štábu Armády ČR převzal generálmajor Karel Řehka, bývalý velitel elitní jednotky speciálních sil v Prostějově. Má zkušenosti z misí na Balkáně i z Afghánistánu. Působil ve strukturách NATO a do armády se vrátil po dvouleté pauze z civilu, kdy vedl Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost. „Za svůj základní a primární úkol a odpovědnost považují zajistit, aby – až to bude potřeba – byla naše armáda připravená a v boji obstála,“ přiblížil Řehka.
Iveta Vávrová
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Dobývat se do Ankary? Bylo by to pod prezidentovu důstojnost. Babiše ale chápu, říká analytik
Vinohradská 12
-
Policejní hříšníci? Megakauza Očistec ukázala na výrobu spisů, úplatky a sledovací komanda
Vinohradská 12