SK Slezská Ostrava, 1937 | Foto: David Procházka, Český rozhlas
V roce 1934 se v Ostravě začal budovat první poloprofesionální tým i když s amaterským statusem. Probíhaly první nákupy hráčů a to i cizinců. I díky tomu se tehdejší SK Slezská z třetí třídy Moravskoslezské župy přes divizi dostala až do nejvyšší soutěže. Postup mezi elitu tým zažil v sezoně 1936/1937. Slezská se stala prvním týmem z Ostravska v Československé státní lize. Ještě před 2. světovou válkou sice z ligy vypadla, ale stala se nedílnou součástí ligového koloritu.
David Procházka
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu Sport
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Konec trenéra Kováče v Liberci je nefér. Nechápu, že po plácání po zádech přišel šok, říká Horváth
Desítka Pavla Horvátha
-
Jirkal: Hlavní bolest vidím v přechodové fázi do útoku. V ofenzivě je to tak trochu chaos
Desítka Pavla Horvátha
-
Sergio Ramos mi zlomil nos a Mané si ze mě udělal trhací kalendář, vzpomíná na Ligu mistrů Havel
Desítka Pavla Horvátha
-
Horváth: Japonští fanoušci převálcovali Nizozemce a měli velký podíl na tom, že jejich tým urval bod
Desítka Pavla Horvátha
-
Rada: Do bitvy proti Mexiku bych využil variantu s dvojicí hrotových útočníků. Chci vidět odvahu
Desítka Pavla Horvátha