Zápas Dukla Praha - Baník Ostrava v roce 1962 | Foto: Jiří Finda, ČTK
Do nejvyšší domácí soutěže zasáhli od založení 1. asociační ligy v roce 1925 postupně celky z Prahy, středních, severních a západních Čech, dále z jihu Moravy, východních Čech, Slovenska a jak jste včera slyšeli, tak i Zakarpatské Rusi. V sezoně 1937/38 také poprvé klub ze Slezska, tedy SK Slezská Ostrava, dnešní Baník. Kdo byl prvním soupeřem Slezké Ostravy? A jak se psalo v médiích o vítězném utkání se Spartou? Poslechněte si v našem stodílném seriálu.
Jaroslav Plašil
Všechny epizody
Seriál Radiožurnálu Sport
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Konec trenéra Kováče v Liberci je nefér. Nechápu, že po plácání po zádech přišel šok, říká Horváth
Desítka Pavla Horvátha
-
Jirkal: Hlavní bolest vidím v přechodové fázi do útoku. V ofenzivě je to tak trochu chaos
Desítka Pavla Horvátha
-
Sergio Ramos mi zlomil nos a Mané si ze mě udělal trhací kalendář, vzpomíná na Ligu mistrů Havel
Desítka Pavla Horvátha
-
Horváth: Japonští fanoušci převálcovali Nizozemce a měli velký podíl na tom, že jejich tým urval bod
Desítka Pavla Horvátha
-
Rada: Do bitvy proti Mexiku bych využil variantu s dvojicí hrotových útočníků. Chci vidět odvahu
Desítka Pavla Horvátha