Dominik Hašek a Jaromír Jágr po návratu z OH Nagano 1998 | Foto: CNC .,Fotobanka Profimedia,Jaroslav Legner

V roce 1994 začal Mezinárodní olympijský výbor poprvé jednat s NHL o účasti hráčů na olympijských hrách. Sen zahrát si v Naganu měli všechny tehdejší hvězdy. „Láká to asi každého. Všechno záleží na tom, jestli se domluví. Bylo by to perfektní,“ komentoval situaci Jágr. Sen se mu splnil a hráči do Japonska odcestovali. „Medaili jsem dal tátovi. Je to super, perfektní. Nikdy jsem o tom nesnil. Když jsem odcházel do NHL, tak jsem počítal s tím, že na olympiádě nikdy nebudu.“
Petr Kadeřábek

Všechny epizody

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu