Peníze a vliv

Zakladatel soukromých škol Kania zvažuje prodej mezinárodnímu řetězci. Možná příští rok, bojuji se svým egem, říká

Peníze a vliv

Zakladatel soukromých škol Kania zvažuje prodej mezinárodnímu řetězci. Možná příští rok, bojuji se svým egem, říká
Ondřej Kania

Plus

Podnikatel Ondřej Kania po 11 letech od založení původní skupiny JK Education, nyní Consilium, jedná se zahraničními investory. Cílem je možnost začlenit skupinu provozující soukromé školy u nás, v Chorvatsku a ve Španělsku do jednoho z prestižních globálních vzdělávacích řetězců. Kania to řekl v pořadu Peníze a vliv Českého rozhlasu Plus. Odmítl ale, že by kupce nějak aktivně hledal.
Jana Klímová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Platy učitelů od příštího roku vzrostou v průměru na téměř 52 a půl 1000 korun hrubého měsíčně a do celého resortu školství půjde rekordní objem peněz 269 miliard korun. Mají učitelé hodně, nebo málo? Co všechno rozhoduje o kvalitě školství? A bude stát schopen výhledově sypat do škol další a další peníze. Téma pro dnešní díl. Jeho hlavním hostem je zakladatel sítě soukromých škol Ondřej Kania. Příjemný poslech přeje Jana Klímová.

  • Peníze a vliv.

  • Každá vláda má ve svém programu, že její prioritou je vzdělávání. Když se ale veřejné finance dostanou do potíží, jako se to děje v posledních letech, začne se skoro nejdřív škrtat právě u školství. A taky na příští rok měl ministr Mikuláš Bek dostat nejdříve o 12 miliard korun méně než letos. Nakonec ale prosadil navýšení peněz na výdaje resortu o čtyři miliardy. Podle jeho náměstka Jiřího Nantla to dokazuje, že školství je pro tuto vládu.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu