Marek Orko Vácha | Foto: Karolína Němcová, Český rozhlas

Je to už 50 let, kdy psychoanalytik Herbert Freudenberger poprvé vyslovil termín burnout, tedy syndrom vyhoření. Ani za tu dobu jsme se ale nenaučili, jak se mu vyhnout. „Někdy se na to díváme skrz prsty, protože není ani úplně přesná definice, co vyhoření je a co není, není to ani lékařská diagnóza, ale víme, že existuje,“ říká biolog, etik a katolický kněz Marek Orko Vácha.
Renata Kalenská

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu