Po válce se zahraniční vysílání z Prahy znovu nadechlo – rychle rostlo, mluvilo k celému světu a na čas znovu představovalo svobodné Československo. Po únoru 1948 se však proměnilo v pevně řízený propagandistický aparát. Druhý díl seriálu Devadesát let v éteru ukazuje, jak komunistická moc ovládla mikrofony i osudy lidí, kteří za nimi stáli.
Jaromír Marek
Praha volá svět! 90 let v éteru
Námět: Klára Stejskalová, Jaromír Marek
Autor: Jaromír Marek
Čte: Vasil Fridrich
Rešerše: Archiv Českého rozhlasu
Dramaturg: David Hertl
Zvuk: Aleš Krupka
Premiéra: 6. 3. 2026
Všechny epizody
Dokument Plus
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Bít se kladivem, brát hormony. Looksmaxxing může být brána do manosféry, varuje psycholožka
Vinohradská 12
-
Šéfoval narkostátu, mučil lidi a pařil hry. Pak Asadova Sýrie zkolabovala a kat pláchl do Moskvy
Vinohradská 12
-
Plameňáci, revolta a kokainová stopa. Trumpův zeť může v Albánii narazit, kvůli prokuratuře i EU
Vinohradská 12
-
Vláda i prezident mají národu sloužit. Autoritáři na to kašlou a vše zesměšňují, popisuje Kocáb
Osobnost Plus
-
Procházková: Bude to Trump, kdo jednou bude mluvit s Putinem. Podmínkou míru bude i jeho bezpečí
Osobnost Plus