Pražské metro, linka B (ilustrační foto) | Foto: Tereza Čistotová, Český rozhlas

Pražské metro, linka B (ilustrační foto) | Foto: Tereza Čistotová, Český rozhlas

Podzemní dráha v našem hlavním městě byla první a je doposud jediná v Česku. První plány pocházejí už z přelomu 19 a 20. století, se stavebním průzkumem se začalo za Protektorátu, ovšem skutečná stavba započala až v 60. letech.
Jan Herget

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu