Miloš Zeman a Václav Klaus podepisují opoziční smlouvu | Foto: Dan Materna, MAFRA / Profimedia

Miloš Zeman a Václav Klaus podepisují opoziční smlouvu | Foto: Dan Materna, MAFRA / Profimedia

Ač se před volbami obě strany prezentovaly jako jasní rivalové, po volbách v roce 1998 uzavřela ODS s ČSSD opoziční smlouvu, která zajistila podporu menšinové vládě Miloše Zemana. Všichni poslanci z ODS odešli při hlasování o důvěře vládě ze sálu. Podle kritiků byla zásadním porušením demokratických principů (6. 7. 1998).

Všechny epizody

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu