Malíř Aleš Slavík (vlevo) a ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka | Foto: Jan Kopřiva, Český rozhlas

Malíř Aleš Slavík (vlevo) a ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka | Foto: Jan Kopřiva, Český rozhlas

Po pěti letech mají návštěvníci Husitského muzea v Táboře možnost znovu vidět díla výtvarníka Aleše Slavíka. Výstava se jmenuje Nová tvorba a muzeum ji uspořádalo k autorovým 75. narozeninám. Aleš Slavík využívá i malířské techniky starých mistrů, do svých obrazů přepisuje zprávu o věčném bytí.
Jan Kopřiva

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu