Ohniště | Foto: ivabalk, Pixabay, Licence Pixabay, ©

V Olomouckém kraji platí od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky. Vyplývá to z rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které v pátek vydal hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). Důvodem tohoto kroku je sucho spojené s vysokými teplotami. Omezení jsou platná do odvolání, řekl ČTK hejtman. Stejné rozhodnutí vydal kraj naposledy 12. července 2023. Platilo tehdy 16 dní.
Andrea Bzonková, Tomáš Kedzior

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu