Kino Central v roce 2009 | Foto: archiv Muzea umění Olomouc

Ve 20. letech minulého století bylo prvním zvukovým biografem na Moravě. V posledních letech se ale v olomouckém kině Central nepromítá. Dělníci ho přestavují na multifunkční sál Muzea umění. Mimo jiné kvůli špatné statice budovy se dostali do skluzu, do podzimu by už ale měli mít hotovo.
Blanka Mazalová

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu