Bobři ničí stromy v Polesí Svrčov na Přerovsku. Zástupci Přerova žádají o povolení jejich odlovu | Foto: Lenka Kratochvílová, Český rozhlas

Bobři ničí stromy v Polesí Svrčov na Přerovsku. Zástupci Přerova žádají o povolení jejich odlovu | Foto: Lenka Kratochvílová, Český rozhlas

U rybníků v Polesí Svrčov na Přerovsku se zabydleli bobři evropští. Radost z toho nemají lesáci a taky zástupci přerovské radnice, které polesí patří. Bobři totiž likvidují tamní stromy, škody už jdou do desítek tisíc korun. Poškozené dřeviny jsou taky nebezpečné pro turisty, kteří do tamních lesů často chodí na procházky. 
Lenka Kratochvílová

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu