Sova pálená v záchranné stanici v pražských Cholupicích | Foto: Natalie Máchová, Český rozhlas

Manželé Kolomazníkovi, Petr a Jana, už deset let vrací do přírody ohroženou sovu pálenou. V záchranné stanici Pethea v pražských Cholupicích se jim daří odchovávat stále víc jedinců. Když sova doroste, musí se nejprve naučit lovit, pak ji chovatelé ve spolupráci s ornitology vypouští, například u Sedlčan na Příbramsku.  Více v reportáži Natalie Máchové.
Natalie Máchová

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu