Testování „čichacího“ auta | Foto: Radek Duchoň, Český rozhlas

Novinku v boji proti nadměrným emisím u aut a kamionů testují teď na dálnici D1 technici z ČVUT spolu s kolegy z Dánska. Speciálně vybavené auto dokáže přímo za jízdy změřit nadměrně množství emisí, a pokud přístroj ukáže překročení limitů, policisté ho pošlou rovnou na odstavné parkoviště. Technologii zatím vědci testují a ukazují policistům tak, aby se zařízení mohlo začít běžně používat.
Zuzana Roudnická

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu