Kanál původně přiváděl pitnou vodu do centra Paříže | Foto: Martin Balucha, Český rozhlas

Kanál původně přiváděl pitnou vodu do centra Paříže | Foto: Martin Balucha, Český rozhlas

Zatímco v Česku se dnes pořádně zapotíme, Francie už má nejteplejší dny současné vlny veder za sebou. Teploty opakovaně na několika místech překonaly hranici 40 stupňů. Lidé pracovali a spali v městských parcích, v garážích nebo ve sklepech. Paříž dokonce kvůli horku výjimečně povolila koupání v kanálu Saint-Martin, který v 19. století nechal vybudovat Napoleon Bonaparte.
Martin Balucha

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu