Rodiče Pavola Hrice byli komunisty perzekvovaní kulaci. On sám do projektu muzea investoval miliony | Foto: Ľubomír Smatana, Český rozhlas

Rodiče Pavola Hrice byli komunisty perzekvovaní kulaci. On sám do projektu muzea investoval miliony | Foto: Ľubomír Smatana, Český rozhlas

Třicet čtyři let po sametové revoluci není na Slovensku žádné státní ani regionální muzeum, které by mapovalo období nesvobody. Jediné muzeum, které před dvěma lety vzniklo, je soukromé, sídlí v Košicích a na své náklady ho vybudoval podnikatel Pavol Hric. Nazval ho Muzeum obětí komunismu. Rozsahem není nijak velké, snaží se ale postihnout celé období totality.
Ľubomír Smatana

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu