Na zbytcích původního zdiva vznikl nový objekt. To už byli hradními pány členové Svazarmu | Foto: Stanislava Brádlová, Český rozhlas

Na zbytcích původního zdiva vznikl nový objekt. To už byli hradními pány členové Svazarmu | Foto: Stanislava Brádlová, Český rozhlas

Doubravská hora u Teplic v Čechách v Ústeckém kraji se už v 15. století jevila jako příhodné místo pro vybudování hradu. Ujal se toho Jan Ilburk z Vřesovic a stavba byla dokončena v roce 1486. Potom se na něm střídali různí majitelé. Na seznamu byli třeba i Vilém z Rožmberka nebo císař Rudolf II., který hrad používal jako zástavu. V 17. století hrad vyhořel, byl obléhán a nakonec pobořen, aby nemohl sloužit jako útočiště povstalců.
Stanislava Brádlová

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu