Miloš Rejchrt, evangelický farář a disident (v letech 1980–1981 mluvčí Charty 77) | Foto: Věra Luptáková

Miloš Rejchrt, evangelický farář a disident (v letech 1980–1981 mluvčí Charty 77) | Foto: Věra Luptáková

Začátkem ledna uplynulo čtyřiačtyřicet let od uveřejnění Charty 77. Do skupiny jejích signatářů patřili mimo jiné bývalí členové KSČ. „Výtky, že my věřící jsme jen fíkový list pro záměr bývalých komunistů dostat se znovu k moci, zaznívaly hlavně později, po převratu. To když si někteří hledali zdůvodnění, proč měli od Charty takový odstup. Ale uvnitř té naší grupy panovala radost z toho, že ti lidé konečně začali dělat něco dobrého a kloudného,“ vzpomíná Miloš Rejchrt.
Veronika Sedláčková

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu