Nejdražší mistrovství světa ve fotbale v historii. Proč je šampionát v Kataru obrovskou zátěží pro klima?
Letošní fotbalové mistrovství světa se koná v Kataru. Na organizaci FIFA se kvůli němu strhla vlna protestů. Jedním z důvodů je obrovská klimatická zátěž pro planetu. Dohromady má podle organizátorů celý turnaj vyprodukovat přes 3,6 milionů tun oxidu uhličitého. „Přesnější odhad by byl nejméně okolo 5 milionů tun CO²,“ upozorňuje odborník Gilles Dufrasné. Proč Katar není vhodnou zemí pro šampionát? A kolik CO² produkuje fotbal celkově? Poslechněte si nový seriál.
Seriál Radiožurnálu
Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu. Zajímavá témata, reportáže z vašeho kraje, kulturních akcí i historie. Jednotlivé díly seriálů vysíláme během ranního, dopoledního, odpoledního, večerního i nočního a víkendového proudového vysílání. Všechny záznamy epizod najdete na webu.