Řečí peněz

Ekonom: Kdo chce bydlet ve vlastním, musí se uskromnit. Ale mělo by tu být i levné přechodné bydlení

Řečí peněz

Ekonom: Kdo chce bydlet ve vlastním, musí se uskromnit. Ale mělo by tu být i levné přechodné bydlení
ekonom a rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák

Plus

Dostupnost vlastního bydlení v Česku se zhoršuje. Více než tři čtvrtiny lidí ve věku nad 43 let ji podle nedávného průzkumu finanční skupiny Partners vnímá jako ještě horší než v 90. letech. „Můžeme v předvolební době čekat, že se budou objevovat různé návody, jakým způsobem zlepšit dostupnost bydlení,“ předpovídá v pořadu Řečí peněz Českého rozhlasu Plus ekonom a rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Proč v Česku klesá cena hypotečních úvěrů jen velmi pomalu, když ČNB základní sazbu snižuje poměrně svižně? Skutečně tuzemské banky drží své marže zbytečně vysoko a vydělávají tak na lidech, kteří nemají jinou možnost, jak si pořídit vlastnické bydlení, než si vzít úvěr. Budu se ptát v příštích minutách a odpovídat bude můj dnešní host Petr Dvořák, rektor VŠ ekonomické v Praze. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. A řeč bude i o tom, jak výši hypotečních úroků ovlivňuje. Za dvojná.

  • Působení minimálních rezerv pro tuzemské bankovní domy a také jak se mění dostupnost bydlení v Česku. Obohacující poslech přeje.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu