Břetislav Tureček z Metropolitní univerzity Praha | Foto: Kateřina Cibulka, Český rozhlas Plus

Břetislav Tureček z Metropolitní univerzity Praha | Foto: Kateřina Cibulka, Český rozhlas Plus

Poté, co americký prezident Donald Trump sklidil potlesk v izraelském parlamentu, zamířil na summit v egyptském Šarm aš-Šajchu. Setkal se tam s lídry z celého světa, aby s nimi jednal o míru na Blízkém východě. S představiteli Egypta, Kataru a Turecka Trump podepsal společné prohlášení. „Mír tady podepisují ti, kteří ho chtějí dosáhnout. Ti, kteří ho dosáhnout nechtějí, nebo nemohou, chybí,“ připomíná pro Český rozhlas Plus Břetislav Tureček z Metropolitní univerzity Praha.
Lukáš Matoška

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu