Studentka | Shutterstock

Už jenom dnešek mají žáci a žačky spolu s rodiči na podání přihlášky ke studiu na středních školách pro příští školní rok. Většina je letos odevzdala přes elektronický systém DiPSy. „Je to skoro 90 procent podaných elektronicky, asi šest a půl procenta jsou papírové a ten zbytek je hybridní,“ říká ředitelka státní organizace Cermat Barbora Rosůlková. K včerejšímu večeru organizace registrovala 145 tisíc uchazečů a uchazeček a skoro 400 tisíc přihlášek.
Petr Král

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu