Pavel Bratinka | Foto: Kateřina Cibulka, Český rozhlas Plus

Před 25 lety byla podepsána takzvaná opoziční smlouva mezi ODS a ČSSD. Ta nakonec umožnila menšinovou vládu premiéra Miloše Zemana. Šlo o „zradu na voličích“, nebo ukázku dobré parlamentní politiky? „Situace tehdy byla patová, žádná ze stran nezískala dost hlasů pro sestavení vlastní vlády. Muselo se hledat koaliční řešení,“ uvádí v Pro a proti bývalý sociálnědemokratický premiér a jeden ze signatářů smlouvy Vladimír Špidla.
Lukáš Matoška

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu