Vstup do štoly, Štříbrné hory | Foto: Irena Šarounová

Na Vysočině se stříbro těžilo už v polovině třináctého století a jednou z oblastí, kde horníci rudu dobývali, bylo i okolí Stříbrných Hor na Havlíčkobrodsku. Dodnes jsou tu zřetelné hluboké jámy i vstupy do štol. Žádná z nich ale není veřejnosti přístupná.

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu