Německé jednotky vjíždí 15. března 1939 do Brna | Foto: Bundesarchiv, CC-BY-SA 3.0,Wikimedia Commons

Německé jednotky vjíždí 15. března 1939 do Brna | Foto: Bundesarchiv, CC-BY-SA 3.0,Wikimedia Commons
Celý rok od uzavření Mnichovské dohody čekalo obyvatelstvo Československa, co se bude dít dál. 15. března roku 1939 už to bylo jasné. Německá armáda vjela do českých měst a postupně zabírala úřady, policejní stanice, vojenské objekty, školy. Začala okupace a vznikl Protektorát Čechy a Morava.

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu