Budova nádraží po rekonstrukci opravdu rozkvetla | Foto: Miroslav Kobza, Český rozhlas

Budova nádraží po rekonstrukci opravdu rozkvetla | Foto: Miroslav Kobza, Český rozhlas

Nádraží bývalo zejména v první polovině 20. století brannou do města. Proto se u železniční trati budovaly mnohdy honosné budovy v historizujících stylech, které měly poukázat na bohatství města i jeho obyvatel. To platí i o nádraží v Šumperku, které však nabízí i několik zajímavých tajemství.
Miroslav Kobza

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu