Benedikt Tomáš Mohelník | Foto: Bohumila Reková

„Vždy záleží na jednotlivých lidech, se kterými se setkáte, ale obávám se, že dialogu se musíme neustále učit, udržovat se v kondici,“ říká teolog a dominikán Benedikt Tomáš Mohelník. „Z vlastní zkušenosti vím, že se ale může dostavit únava, kdy to člověka přestane bavit. Neustále znovu opakovat třeba i ty samé věci. Zdůvodňovat postoje, které už si člověk sám vyřešil, má je vyargumentované – ale najednou má před sebou člověka, který to neslyšel.“
Petr Vizina

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu