Hovory

Fotografie může být nástrojem manipulace nebo propagandy. Je to ale hlavně umění, myslí si vizuální umělkyně Kinterová

Hovory

Fotografie může být nástrojem manipulace nebo propagandy. Je to ale hlavně umění, myslí si vizuální umělkyně Kinterová
Markéta Kinterová, fotografka

Plus

„Fotografie je umění, ale má u části české veřejnosti punc média, které je všude rozprostraněné. Denně jsme vystavováni stovkám tisíců vizuálních zpráv. Mé zkušenosti hlavně ze zahraničí jsou i v tom, že fotografie má obrovskou hodnotu,“ říká fotografka a vizuální umělkyně Markéta Kinterová. Pořádá Fotograf Festival, učí na FAMU a mj. vede Fotograf Magazine.
Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Markéta Kinterová vede časopis fotograf a věnuje se také festivalu fotograf. Podílí se na dramaturgii fotograf galerie v Praze. Sama je také aktivní fotografkou. Usiluje o to, aby se fotka stala rovnocennou v oblasti výtvarného umění a také investicí, která se vyplatí. Markéta Kinterová je hostem hovorů.

  • Dobrý den. Dobrý den a od mikrofonu vás zdraví Lenka Buriánková.

  • Vy stojíte za osvětově investiční platformu fotograf kontem poměry a díky ní se v listopadu loňského roku na prestižní akci Paris foto prezentovali dvě české umělkyně Libuše Jarcovjáková a Markéta Othová. Proč právě tato dvě jména?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu