Země živitelka v Českých Budějovicích | Foto: Petr Lundák, MAFRA / Profimedia

V březnu roku 1960 se na mokré louce v Českých Budějovicích začalo rodit výstaviště. Stavitelé svedli vodu do několika rybníků, na zpevněné ploše postupně vyrostly pavilony. O deset let později se poprvé konala výstava s názvem Jižní Čechy - země živitelka. To byl první výstavní trhák, který si rychle získal oblibu a celorepublikové renomé.
Eva Kadlčáková

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu