Sklářská huť u Hluboké nad Vltavou. | Foto: Romana Kostohryzová
„V roce 1997 jsme v Novohradských horách v bývalé sklářské osadě Terčí huť objevili starou polorozbořenou skelnou pec,“ vzpomíná na své sklářské začátky původně vyučený elektrikář Jaroslav Effmert. „Jelikož trosky pece nebylo možné zprovoznit, rozhodl jsem se, že si postavím vlastní malou pec a vyzkouším, jak se taví sklo,“ dodává.

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu