Oldřich Motyka | Foto: Elena Horálková, Český rozhlas

Co vidí, když se podívá dvacet let dopředu? Žádné katastrofické scénáře ani velká gesta. „Vždycky je namístě mírný optimismus. Hezky česky se tomu říká naděje. I kdyby to mělo vypadat zle, stojí za to nějakým způsobem bojovat,“ říká environmentalista v Blízkých setkáních Marka Němce. Jeho představa budoucnosti přitom není překvapivě velkolepá. „Ne všechno se podaří zachránit nebo vyčistit. Ale pokud se budeme snažit, tak i to stojí za to.“
Marek Němec

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu