Plněné rohlíčky posypané cukrem | Foto: CC BY-NC-ND 2.0,Olga Popkova

Plněné rohlíčky posypané cukrem | Foto: CC BY-NC-ND 2.0,Olga Popkova
Zítra máme svatého Martina – jaký by to byl svátek bez slavnostního pečiva. Čeledi končila služba a na odchodnou od hospodyně dostávala tzv. „vandrovnice“ – velké buchty. Naše babičky ale v tomto svátečním období pekly hlavně Martinské rohlíčky plněné mákem ze sváteční bílé mouky.

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu