Archiv Plus

Waldemar Matuška už s námi není 15 let. Připomeňte si unikátní rozhovor Tak páni, dámy – a balím!

Archiv Plus

Waldemar Matuška už s námi není 15 let. Připomeňte si unikátní rozhovor Tak páni, dámy – a balím!
Waldemar Matuška

Plus

Byla to tehdy pro socialistické Československo rána: Waldemar Matuška (2. července 1932 – 30. května 2009) zůstal na přelomu srpna a září 1986 ve Spojených státech. Zaskočil mnohé z fanoušků i dohasínající Husákův režim. Poslechněte si ukázky z unikátního rozhovoru o emigraci, který Matuška poskytl ve Spojených státech.
David Hertl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Byla to tehdy pro socialistické Československo rána. Jeden z nejpopulárnějších zpěváků Waldemar Matuška zůstal na přelomu srpna a září 86 ve Spojených státech. Jak se tehdy o této události hovořil, o to vám dnes připomene a od mikrofonu dobrý poslech přeje David Hertl.

  • Plus.

  • Dobrý večer. Vysíláme rozhlasové noviny, kterými vás budou provázet hlasatelé Helena Wernerová a Jaroslav Hauzner. Úvodem přehled hlavních zpráv. Soudruzi Gustáv Husák a Lubomír Štrougal zaslali nejvyšším představitelům Vietnamu Čchong Kiňovi a pan Vandas blahopřejný telegram ke státnímu svátku jejich země. Soudruh Lubomír Štrougal odletěl na oficiální návštěvu Kanady. V Harare začala osmá vrcholná konference hnutí nezúčastněných zemí na nejvyšší úrovni své odhodlání přispět k zachování míru. Vy jste tedy pracující na mnoha místech naší vlasti. Na našich školách začal nový školní rok.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu